Ana içeriğe atla

Fatih in 30 bin kişiyi müslüman yapan konuşması

Yalan Yazan Tarih utansın

Fatih'in 30 bin kişiyi müslüman yapan konuşması

Samanyolu Haber TV'de yayınlanan Asrı Aşan Sırlar programında Fatih Sultan Mehmet'in hayatına dair pek bilinmeyen bir bilgi paylaşıldı.

Asrı Aşan Sırlar programı her hafta birbirinden ilginç ve sıra dışı konularıyla yine izleyicileri ekrana kilitledi. Programın bu haftaki konukları İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül ve Avukat Şair Hayati İnanç 'tı.

Hayati İnanç, Fatih Sultan Mehmet 'in hayatına dair çok az bilinen bir bilgiyi paylaştı. İnanç, Fatih'in dergaha girmek istediğini fakat hocalarının buna müsaade etmediğini, yerinin burası olmadığını belirtilerek gönderdiklerini söyledi.

Fatih Sultan Mehmet'in bir konuşmasıyla 30 bin kişinin Müslüman olduğunu söyleyen İnanç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"BOŞNAKÇA KONUŞMA YAPTI, 30 BİN BOŞNAK MÜSLÜMAN OLDU!"

'Fatih Sultan Mehmet, İstanbul fethinden sonra kendi kurduğu dergaha girmek istiyor. Fakat Fatih'in hocaları buna müsaade etmiyor. Görevinin burası olmadığını belirterek istikamet veriyorlar. Fatih, Saray Bosna'ya sefer düzenliyor. Daha önceden alınmış fakat bayrak dikilmesi gerekiyor. Müsaade alıyor ve şehre giriyor. Etrafına 50 bin kişi toplanıyor. Fatih Sultan Mehmet, toplanan insanlara Boşnakça bir konuşma yapıyor. O konuşmanın adından 30 bin kişi Müslüman oluyor' dedi.

Fatih'e cihat etmek, insanlara hizmet etmekten başka bir iş bırakılmadığını söyleyen İnanç, etrafındaki hocalarının Fatih'e bu istikamette bir yol çizdiğini belirtti.

FATİH'İN 3 HOCASI

Hayati İnanç, son olarak ise, Fatih Sultan Mehmet'in 3 büyük hocası olduğunu, bunların Türk, Fransız, Kürt kökenli olduklarını söyledi.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce içki içmek üstüne sözler

 Booze içki  to Booze içki içmek 
Eat, drink, and be merry, for tomorrow they may cancel your VISA. Ye, iç, keyfine bak; çünkü bakarsın yarın kredi kartını iptal etmişler
Give strong drink unto him that is ready to perish, and wine unto those that be of heavy hearts. Let him drink, and forget his poverty, and remember his misery no more.Kahrolmuşlara kuvvetli bir içki ver; yüreği yüklü olanlara şarap... Bırak içsinler, unutsunlar yoksulluğu, çaresizliklerini artık hatırlamasınlar... (Serbest çeviri)

Alcohol is the anesthesia by which we endure the operation of life.
Alkol, sayesinde hayat ameliyatına katlanabildiğimiz anestezi maddemizdir..
Awwww! My head! Boy! What a night it was!
Ahhh, başım!Vay be! Ne geceydi ama.
No animal ever invented anything as bad as drunkenness - or so good as drink İnsan dışında hiçbir yaratık sarhoşluk kadar berbat birşey yaratmamıştır -- nede içki kadar güzel...
Always remember that I have taken more out of alcohol than alcohol has taken out of me. Unutmayalım ki b…

Ağlamak Nedir İyimi Kötümü

Bu duyguyu  bastırmak kötü bir şey mi?Yakın zamana kadar ağlamanın nedeni konusunda bilim insanları ile yazarlar arasında anlaşmazlık vardı. Kral VI. Henry oyununda Shakespeare, "Ağlamak üzüntünün derinleşmesini önler" diye yazmış, Amerikalı yazar Lemony Snicket ise bu konuda şöyle demişti: "Bilin ki uzun bir ağlamanın ardından durumunuzda hiçbir değişiklik olmasa da kendinizi daha iyi hissedersiniz." Öte yandan Charles Darwin gözyaşını göz etrafındaki kasların işleyiş biçiminin gereksiz bir yan ürünü olarak görüyordu. Ona göre, bu kasların fazla kan akışını önlemek için arada bir kasılması gerekiyor, gözyaşı bunun sonucunda ortaya çıkıyordu. Fakat aynı zamanda Darwin, ağlamanın bebeklerin ebeveynlerin dikkatini çekmesine yaradığını da kabul ediyordu. Şimdi biliyoruz ki, en azından yetişkinlerin ağlaması, bazı duygusal uyarıcılara karşı karmaşık bir fizyolojik tepkidir. Ağlamanın en belirgin özelliği gözyaşı dökülmesidir, ama yüz ifadesi ve nefes alma şekli de değişi…

Selfie çekerken ölenler

Selfie adam öldürüyorÖlmenin pekçok yolu olabilir  ama kısa süre önceye kadar hiç kimse, selfie çekmenin bunlardan biri olabileceğini hayal bile edemezdi.
Raylarda yürürken, yüksek bir binanın kenarından asılı halde veya bir köprünün üzerinde dengede dururken kendi fotoğrafınızı çekmenin çok ciddi sonuçları olabilir.
Son aylarda bu şekilde, selfie çekerken ölenler haberlere konu oldu.
Mashable internet sitesi geçen aylarda selfie çekerken ölen en az 12 kişi saydı. İngiliz bulvar gazetesi Mirror'a göre bunların sonuncusu bir binanın tepesinde selfie çekerken ölen Rus genç Andrey Retrovski'ydi. Rusya'da bu konudaki kaygılar o kadar büyüdü ki artık yetkililer bu tür selfie çekmenin tehlikelerini vurgulayan bir kampanya başlatmaya karar verdi. Rusya İçişleri Bakanlığı'nın kampanyasında "Sosyal medyadaki bir milyon beğeni bile bedelini hayatınız ve sağlığınızla ödemenize değmez" deniyor. Kampanya için trafik yasaklarını gösterenlere benzer işaretler tasarlandı.
İşaretlerd…