Ana içeriğe atla

Modaya Uygun Google Glass

GOOGLE GLASS NEDİR NASIL ÇALIŞIR


Herkese merhaba bu yaziyi paylasma sebebim bu Google Glass denen alete olan merakim ve ciktiginda satin alip bu sayfalarda detayli inceleme yazacagim.
Google Glass’in marifetleri 2014‘ün en çok rağbet gören tüketici elektronik ürünlerinin giyilebilir ya da takılabilir bilgisayarlar olması bekleniyor. Merakla beklenen Google Glass de bunlardan biri. Google, İnternet bağlantılı gözlükleri bu yılın sonuna doğru Amerika’da piyasaya sürmeden önce daha ‘modaya uygun’ hale getiriyor. Şirket, farklı renlerdeki yeni numaralı gözlük cam ve.....
çerçevelerini tanıttı:
Glass’in daha önceki modeli, titanyum bir banda monte edilmiş şekildeydi. Cihaz, burun köprüleriyle aynı bir gözlük gibi kullanıcının burnuna oturuyordu. Ancak gözlük camı olmayan bu çerçeve modeli birçok yerde alay konusu olmuştu.

Google Glass

Google, estetik kaygılar nedeniyle olsa gerek, daha bu hafta başında İnternet sitesinde dört farklı gözlük çerçevesi modelini tanıttı. Yeni stil çerçevelerin fiyatı 225 dolar. Güneş gözlüğü modellerinin fiyatıysa 150 dolar. Şirketten yapılan açıklamada bu yeni kolleksiyonun akıllı gözlük alanında yepyeni bir adım olduğu belirtildi.
Bir posta pulu büyüklüğündeki elektronik ekran, gözlük çerçevesinin kenarına monte ediliyor. Google Glass’in marifetleri arasında video kaydı yapmak, elektronik postanıza ulaşmanızı sağlamak, yol tarifi vermek ve kullanıcının cep telefonuna bağlanarak İnternet’ten veri almak var.

 Google, Glass’i daha cazip hale getirebilmek için Amerika’nın en büyük göz sağlığı sigortası şirketi olan Vision Service Plan’le de bir anlaşma yaptı. Bu şekilde Google Glass’e uyum sağlamak için özel olarak hazırlanmış numaralı gözlük satın almak mümkün olabilecek. VSP sigorta şirketinden söz sağlığı sigortası olanlar, Google Glass çerçevelerinin maliyetinin bir kısmını sigortalarına ödetebilecek.
Google Glass’in satışlarının yaygınlaştırılmasında VSP gibi Amerika’nın en büyük optik sağlık sigortası şirketiyle anlaşma yapmanın rolü büyük olabilir. Google bu nedenle New York, San Francisco ve Los Angeles’ta bir grup VSP çalışanına eğitim verdiğini de açıkladı. Amaç, Google Glass’le numaralı gözlük cam ve çerçevelerinin uyumlu şekilde birleştirilmesini sağlamak.
 Google Glass şu anda Amerika’da deneme amacıyla sadece kısıtlı sayıda kullanıcıya bin 500 dolarlık fiyatla sunuldu. Şirket 2014 sonuna doğru satışa sunulduğunda ürünün tüketici versiyonunun fiyatının da düşeceğini bildiriyor.
Tüketici elektronik sektöründen çok sayıda uzman ve gözlemci Google Glass gibi giyilebilir ve takılabilir ürünlerin teknolojide büyük çığır açacağı görüşünde. Bu durum biraz da PC’lerin evrimleşmesi sonucu artık hemen herkesin elinde tuttuğu akıllı cep telefonlarının yaygınlaşmasına benziyor.
https://www.facebook.com/pages/Gercek-Tarih-Deposu/536344873116611?ref=hl


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce içki içmek üstüne sözler

 Booze içki  to Booze içki içmek 
Eat, drink, and be merry, for tomorrow they may cancel your VISA. Ye, iç, keyfine bak; çünkü bakarsın yarın kredi kartını iptal etmişler
Give strong drink unto him that is ready to perish, and wine unto those that be of heavy hearts. Let him drink, and forget his poverty, and remember his misery no more.Kahrolmuşlara kuvvetli bir içki ver; yüreği yüklü olanlara şarap... Bırak içsinler, unutsunlar yoksulluğu, çaresizliklerini artık hatırlamasınlar... (Serbest çeviri)

Alcohol is the anesthesia by which we endure the operation of life.
Alkol, sayesinde hayat ameliyatına katlanabildiğimiz anestezi maddemizdir..
Awwww! My head! Boy! What a night it was!
Ahhh, başım!Vay be! Ne geceydi ama.
No animal ever invented anything as bad as drunkenness - or so good as drink İnsan dışında hiçbir yaratık sarhoşluk kadar berbat birşey yaratmamıştır -- nede içki kadar güzel...
Always remember that I have taken more out of alcohol than alcohol has taken out of me. Unutmayalım ki b…

Ağlamak Nedir İyimi Kötümü

Bu duyguyu  bastırmak kötü bir şey mi?Yakın zamana kadar ağlamanın nedeni konusunda bilim insanları ile yazarlar arasında anlaşmazlık vardı. Kral VI. Henry oyununda Shakespeare, "Ağlamak üzüntünün derinleşmesini önler" diye yazmış, Amerikalı yazar Lemony Snicket ise bu konuda şöyle demişti: "Bilin ki uzun bir ağlamanın ardından durumunuzda hiçbir değişiklik olmasa da kendinizi daha iyi hissedersiniz." Öte yandan Charles Darwin gözyaşını göz etrafındaki kasların işleyiş biçiminin gereksiz bir yan ürünü olarak görüyordu. Ona göre, bu kasların fazla kan akışını önlemek için arada bir kasılması gerekiyor, gözyaşı bunun sonucunda ortaya çıkıyordu. Fakat aynı zamanda Darwin, ağlamanın bebeklerin ebeveynlerin dikkatini çekmesine yaradığını da kabul ediyordu. Şimdi biliyoruz ki, en azından yetişkinlerin ağlaması, bazı duygusal uyarıcılara karşı karmaşık bir fizyolojik tepkidir. Ağlamanın en belirgin özelliği gözyaşı dökülmesidir, ama yüz ifadesi ve nefes alma şekli de değişi…

Selfie çekerken ölenler

Selfie adam öldürüyorÖlmenin pekçok yolu olabilir  ama kısa süre önceye kadar hiç kimse, selfie çekmenin bunlardan biri olabileceğini hayal bile edemezdi.
Raylarda yürürken, yüksek bir binanın kenarından asılı halde veya bir köprünün üzerinde dengede dururken kendi fotoğrafınızı çekmenin çok ciddi sonuçları olabilir.
Son aylarda bu şekilde, selfie çekerken ölenler haberlere konu oldu.
Mashable internet sitesi geçen aylarda selfie çekerken ölen en az 12 kişi saydı. İngiliz bulvar gazetesi Mirror'a göre bunların sonuncusu bir binanın tepesinde selfie çekerken ölen Rus genç Andrey Retrovski'ydi. Rusya'da bu konudaki kaygılar o kadar büyüdü ki artık yetkililer bu tür selfie çekmenin tehlikelerini vurgulayan bir kampanya başlatmaya karar verdi. Rusya İçişleri Bakanlığı'nın kampanyasında "Sosyal medyadaki bir milyon beğeni bile bedelini hayatınız ve sağlığınızla ödemenize değmez" deniyor. Kampanya için trafik yasaklarını gösterenlere benzer işaretler tasarlandı.
İşaretlerd…