Ana içeriğe atla

Apple'ın Beklenilen Yeni Nesil Telefonu Nasıl Olacak? Apple's Next Generation Phone

Apple'ın Yeni Nesil Telefonu 

Apple's Next Generation Phone

Apple'ın yeni nesil telefonunun nasıl olacağı, nasıl görüneceği, ne gibi yeni teknolijilerle karşımıza çıkacağı, renginin ve isminin ne olabileceği hakkında söylentiler çıkmaya başladı. Yeni modelin, IOS 9 işletim sistemini kullanacağı, kameranın çok daha iyi hale geleceği, ayrıca Force Touch özelliğinin de bulunacağı söylentiler arasında.

Apple’ın yeni nesil telefonunun nasıl olacağı, nasıl görüneceği, ne gibi yeni teknolijilerle karşımıza çıkacağı, renginin ve isminin ne olabileceği hakkında söylentiler çıkmaya başladı. Apple’dan yeni model telefonu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ama söylentiler ve beklentiler sayesinde insanların kafasında Iphone’un yeni modeli şekillenmeye başladı bile.

Konuyla ilgili çok güçlü iddialar ortaya atıldı. Iphone’un yeni modeli Apple’ın yeni işletim sistemi IOS 9’la çalışacak ve 2GB RAM'e sahip olacak. Görünüşte çok büyük değişiklik yapılmayacağı öngörülen yeni modelin kamerasının çok daha iyi olması bekleniyor. Hatta kamerasında çift lens bulunması bile söz konusu. “Force Touch” denilen basınca duyarlı teknolojinin de Iphone’a gelmesi öngörülüyor. “Force Touch” teknolojisi

daha önce Apple’ın akıllı saatleri Apple Watch’ta ve yeni model MacBook Pro’larda kullanılmıştı. Bu yeni teknolojiyle ekrana ne kadar güçlü basılırsa, telefon başka özelliklerini devreye sokacak. Örneğin, video izlerken ekrana dokunma şiddetine göre, video daha hızlı veya daha yavaş şekilde gösterilecek. Ayrıca, yeni modelde yeni işletim sistemiyle birlikte Siri’nin çok daha iyi çalışması, yeni uygulamaların gelmesi, telefonun pil ömrünün daha hızlı olması bekleniyor. Kasanın daha dayanıklı olması, ekrana Sanal Ana Ekran Tuşu’nun yani telefonda entegre parmak izi sensörlerinin kullanılması beklentiler arasında yer alıyor.
Apple Yeni Model Telefonu Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Apple’in yeni model telefonunun 2015’in Sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Telefonun piyasaya çıkma tarihinde genel kanı, Apple’ın geleneğini bozmayacağı yönünde. Bu konu hakkında Apple’dan daha resmi bir açıklama gelmese de, Apple yeni model telefonlarını 2012’den beri her senenin Eylül ayında çıkartıyor. 2012 yılının Eylül ayında Iphone 5 ve Iphone 5C’yi çıkartan Apple, 2013 yılının Eylül ayında Iphone 5S’i, 2014 Eylül ayında ise Iphone 6 ve Iphone 6 Plus’ı piyasaya sürdü.

Apple Yeni Model Telefonunun Ismi Ne Olacak?

Bu konuda da Apple’ın geleneğini bozmayacağı bekleniyor. İsminde “S” serisini devam ettirmesi beklenen Apple’ın yeni telefonunun isminin Iphone 6S ve Iphone 6S Plus olması çok muhtemel. Başka söylentilere göre Apple Iphone 7’yi de çıkartabilir.

Apple Yeni Model Telefonunun Rengi Ne Olacak?

Söylentiler arasında Iphone’ın yeni modeli bronz renkte gelebilir. Apple’ın değişmez rengi siyah ve beyazın da bulunacağı yeni modelde daha önce görülmemiş farklı renkler gelebilir.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce içki içmek üstüne sözler

 Booze içki  to Booze içki içmek 
Eat, drink, and be merry, for tomorrow they may cancel your VISA. Ye, iç, keyfine bak; çünkü bakarsın yarın kredi kartını iptal etmişler
Give strong drink unto him that is ready to perish, and wine unto those that be of heavy hearts. Let him drink, and forget his poverty, and remember his misery no more.Kahrolmuşlara kuvvetli bir içki ver; yüreği yüklü olanlara şarap... Bırak içsinler, unutsunlar yoksulluğu, çaresizliklerini artık hatırlamasınlar... (Serbest çeviri)

Alcohol is the anesthesia by which we endure the operation of life.
Alkol, sayesinde hayat ameliyatına katlanabildiğimiz anestezi maddemizdir..
Awwww! My head! Boy! What a night it was!
Ahhh, başım!Vay be! Ne geceydi ama.
No animal ever invented anything as bad as drunkenness - or so good as drink İnsan dışında hiçbir yaratık sarhoşluk kadar berbat birşey yaratmamıştır -- nede içki kadar güzel...
Always remember that I have taken more out of alcohol than alcohol has taken out of me. Unutmayalım ki b…

Ağlamak Nedir İyimi Kötümü

Bu duyguyu  bastırmak kötü bir şey mi?Yakın zamana kadar ağlamanın nedeni konusunda bilim insanları ile yazarlar arasında anlaşmazlık vardı. Kral VI. Henry oyununda Shakespeare, "Ağlamak üzüntünün derinleşmesini önler" diye yazmış, Amerikalı yazar Lemony Snicket ise bu konuda şöyle demişti: "Bilin ki uzun bir ağlamanın ardından durumunuzda hiçbir değişiklik olmasa da kendinizi daha iyi hissedersiniz." Öte yandan Charles Darwin gözyaşını göz etrafındaki kasların işleyiş biçiminin gereksiz bir yan ürünü olarak görüyordu. Ona göre, bu kasların fazla kan akışını önlemek için arada bir kasılması gerekiyor, gözyaşı bunun sonucunda ortaya çıkıyordu. Fakat aynı zamanda Darwin, ağlamanın bebeklerin ebeveynlerin dikkatini çekmesine yaradığını da kabul ediyordu. Şimdi biliyoruz ki, en azından yetişkinlerin ağlaması, bazı duygusal uyarıcılara karşı karmaşık bir fizyolojik tepkidir. Ağlamanın en belirgin özelliği gözyaşı dökülmesidir, ama yüz ifadesi ve nefes alma şekli de değişi…

Selfie çekerken ölenler

Selfie adam öldürüyorÖlmenin pekçok yolu olabilir  ama kısa süre önceye kadar hiç kimse, selfie çekmenin bunlardan biri olabileceğini hayal bile edemezdi.
Raylarda yürürken, yüksek bir binanın kenarından asılı halde veya bir köprünün üzerinde dengede dururken kendi fotoğrafınızı çekmenin çok ciddi sonuçları olabilir.
Son aylarda bu şekilde, selfie çekerken ölenler haberlere konu oldu.
Mashable internet sitesi geçen aylarda selfie çekerken ölen en az 12 kişi saydı. İngiliz bulvar gazetesi Mirror'a göre bunların sonuncusu bir binanın tepesinde selfie çekerken ölen Rus genç Andrey Retrovski'ydi. Rusya'da bu konudaki kaygılar o kadar büyüdü ki artık yetkililer bu tür selfie çekmenin tehlikelerini vurgulayan bir kampanya başlatmaya karar verdi. Rusya İçişleri Bakanlığı'nın kampanyasında "Sosyal medyadaki bir milyon beğeni bile bedelini hayatınız ve sağlığınızla ödemenize değmez" deniyor. Kampanya için trafik yasaklarını gösterenlere benzer işaretler tasarlandı.
İşaretlerd…