Ana içeriğe atla

Amazon Web Services AWS Device Farm'ı Tanıttı

Device Farm ile geliştiriciler uygulamalarını, en yeni cihaz/İS kombinasyonları dahil sürekli büyüyen bir yelpazede en sık kullanılan mobil cihazların tamamına aynı anda yükleyebilir ve testlerini gerçekleştirebiliyor. Testler tamamlandığında geliştiriciler, sorunları belirleyen, uygulamalarını pazara daha hızlı ve daha yüksek kaliteyle sunmalarına yardımcı olan zamanında raporlar alıyor. AWS Device Farm'ı kullanmaya başlamak kurulum maliyeti gerektirmediğinden geliştiriciler kullandıkları kadar ödeyecekler.

SEATTLE—Temmuz 2015-- Bir Amazon.com şirketi olan Amazon Web Services, Inc. (AWS) , mobil uygulama geliştiricilerinin Android ve Fire OS uygulamalarının kalitesini geliştirmek amacıyla uygulamalarını akıllı telefonlar, tabletler ve diğer cihazlar üzerinde test etmelerini destekleyen yeni bir hizmet olan AWS Device Farm'ı (AWS Cihaz Çiftliği) tanıttı. 

Device Farm ile geliştiriciler uygulamalarını, en yeni cihaz/İS kombinasyonları dahil sürekli büyüyen bir yelpazede en sık kullanılan mobil cihazların tamamına aynı anda yükleyebilir ve testlerini gerçekleştirebiliyor. Testler tamamlandığında geliştiriciler, sorunları belirleyen, uygulamalarını pazara daha hızlı ve daha yüksek kaliteyle sunmalarına yardımcı olan zamanında raporlar alıyor. AWS Device Farm'ı kullanmaya başlamak kurulum maliyeti gerektirmediğinden geliştiriciler kullandıkları kadar ödeyecekler. 

Günümüzde mobil uygulamaları test etmek isteyen geliştiriciler genellikle uygulamalarını manuel olarak test etmeyi tercih ediyor. Gerçek cihazların davranışlarını simüle eden emülatörler kullanır veya bütün bir cihaz pazarının küçük bir parçasını kapsayan kendi yerel cihaz koleksiyonlarına güvenirler. Geliştiriciler ayrıca işletim sistemlerindeki farklılıklara dikkat etmek, kesintili ağ bağlantılarında çalışmayı sürdürmek, son uç hizmetleriyle güvenilir bir şekilde entegre olmak ve cihaz üzerinde çalışan diğer uygulamalarla uyumluluk sağlamak zorunda. AWS Device Farm geliştiricilere en yeni donanımlar, işletim sistemleri ve platformların tamamını içeren bir cihaz filosuna erişim olanağı tanıyor. Böylece geliştiriciler uygulamalarını anında geniş bir Android ve Fire cihaz yelpazesi üzerinde test edebilir ve bu testleri kendi sürekli gelişim döngülerine entegre edebiliyor.


Geliştiricilerin bunun için Android veya Fire OS uygulamasını yüklemesi ve cihaz katalogundan bir seçim yapması gerekiyor. Böylece geliştiriciler, herhangi bir komut dosyası oluşturmadan işlevselliği onaylamak için AWS Device Farm’ın dahili test paketini yapılandırabiliyor veya Appium, Calabash ve Espresso gibi popüler açık kaynaklı test sistemleri arasından bir tercih yapabiliyorlar. 

AWS Başkan Yardımcısı Marco Argenti konuyla ilgili olarak şunları söyledi: 

    “Mobil uygulama geliştiricileri için farklı cihaz ve İS kombinasyonlarına yüksek kaliteli uygulamalar sunmak büyük bir çaba gerektirir; zaman alıcı, karmaşık ve pahalıdır. Pazara yeni cihazlar girmeye devam ettikçe geliştiriciler, bu cihazları test etmenin daha kolay bir yolunu arıyorlar. AWS Device Farm geliştiricilere, uygulamalarının gerçek kullanıcı deneyimini birçok cihaz tipinde test etmelerinin oldukça basit ve uygun maliyetli bir yolunu sunuyor. Bununla birlikte Amazon Cognito, AWS Lambda, Amazon API Gateway ve Amazon Simple Notification Service (Amazon SNS) gibi diğer AWS Mobil Hizmetleriyle birlikte kullanıldığında, geliştiriciler için harika mobil uygulamalar oluşturma, uygulama, test etme ve çoğaltmanın daha da kolay olduğu eksiksiz bir platform haline geliyor.” 

Geliştiriciler gerçek dünya müşteri senaryolarını test etmek, test ortamlarını dil, konum, uygulama verileri ve uygulama bağımlılıklarını içeren geniş bir cihaz yapılandırmaları yelpazesiyle rafine etmek için AWS Device Farm'ı kullanabilir. AWS Device Farm ayrıca, testler tamamlandıkça kapsamlı ve eyleme geçirilebilir raporlar sağlayarak geliştiricilerin en önemli konulara odaklanmalarına yardımcı olabilir. AWS Device Farm birden fazla cihaz üzerinde benzer hataları otomatik olarak belirleyip gruplandırarak geliştiricilerin potansiyel olarak yüzlerce testten gelen verileri hızlı ve verimli bir şekilde analiz etmelerine olanak tanır.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce içki içmek üstüne sözler

 Booze içki  to Booze içki içmek 
Eat, drink, and be merry, for tomorrow they may cancel your VISA. Ye, iç, keyfine bak; çünkü bakarsın yarın kredi kartını iptal etmişler
Give strong drink unto him that is ready to perish, and wine unto those that be of heavy hearts. Let him drink, and forget his poverty, and remember his misery no more.Kahrolmuşlara kuvvetli bir içki ver; yüreği yüklü olanlara şarap... Bırak içsinler, unutsunlar yoksulluğu, çaresizliklerini artık hatırlamasınlar... (Serbest çeviri)

Alcohol is the anesthesia by which we endure the operation of life.
Alkol, sayesinde hayat ameliyatına katlanabildiğimiz anestezi maddemizdir..
Awwww! My head! Boy! What a night it was!
Ahhh, başım!Vay be! Ne geceydi ama.
No animal ever invented anything as bad as drunkenness - or so good as drink İnsan dışında hiçbir yaratık sarhoşluk kadar berbat birşey yaratmamıştır -- nede içki kadar güzel...
Always remember that I have taken more out of alcohol than alcohol has taken out of me. Unutmayalım ki b…

Ağlamak Nedir İyimi Kötümü

Bu duyguyu  bastırmak kötü bir şey mi?Yakın zamana kadar ağlamanın nedeni konusunda bilim insanları ile yazarlar arasında anlaşmazlık vardı. Kral VI. Henry oyununda Shakespeare, "Ağlamak üzüntünün derinleşmesini önler" diye yazmış, Amerikalı yazar Lemony Snicket ise bu konuda şöyle demişti: "Bilin ki uzun bir ağlamanın ardından durumunuzda hiçbir değişiklik olmasa da kendinizi daha iyi hissedersiniz." Öte yandan Charles Darwin gözyaşını göz etrafındaki kasların işleyiş biçiminin gereksiz bir yan ürünü olarak görüyordu. Ona göre, bu kasların fazla kan akışını önlemek için arada bir kasılması gerekiyor, gözyaşı bunun sonucunda ortaya çıkıyordu. Fakat aynı zamanda Darwin, ağlamanın bebeklerin ebeveynlerin dikkatini çekmesine yaradığını da kabul ediyordu. Şimdi biliyoruz ki, en azından yetişkinlerin ağlaması, bazı duygusal uyarıcılara karşı karmaşık bir fizyolojik tepkidir. Ağlamanın en belirgin özelliği gözyaşı dökülmesidir, ama yüz ifadesi ve nefes alma şekli de değişi…

Selfie çekerken ölenler

Selfie adam öldürüyorÖlmenin pekçok yolu olabilir  ama kısa süre önceye kadar hiç kimse, selfie çekmenin bunlardan biri olabileceğini hayal bile edemezdi.
Raylarda yürürken, yüksek bir binanın kenarından asılı halde veya bir köprünün üzerinde dengede dururken kendi fotoğrafınızı çekmenin çok ciddi sonuçları olabilir.
Son aylarda bu şekilde, selfie çekerken ölenler haberlere konu oldu.
Mashable internet sitesi geçen aylarda selfie çekerken ölen en az 12 kişi saydı. İngiliz bulvar gazetesi Mirror'a göre bunların sonuncusu bir binanın tepesinde selfie çekerken ölen Rus genç Andrey Retrovski'ydi. Rusya'da bu konudaki kaygılar o kadar büyüdü ki artık yetkililer bu tür selfie çekmenin tehlikelerini vurgulayan bir kampanya başlatmaya karar verdi. Rusya İçişleri Bakanlığı'nın kampanyasında "Sosyal medyadaki bir milyon beğeni bile bedelini hayatınız ve sağlığınızla ödemenize değmez" deniyor. Kampanya için trafik yasaklarını gösterenlere benzer işaretler tasarlandı.
İşaretlerd…