Ana içeriğe atla

Facebook'tan yeni uygulama

Facebook ve sosyal medyanin iliskiler ve evlilik için oldukça önemli bir alan oldugunu hatirlayalim.Facebook'un yeni ayrilik araci, eski sevgili ya da esinizin görebilecegi seyler konusunda size bildirim gönderiyor ve yapacaginiz paylasimlari görmelerini engelliyor.

Facebook, yeni uygulamanin çok yakin zamanda tüm dünyanin kullanimina açilacagini duyurdu.

Facebook'a göre, yeni aracin özellikleri söyle:

-Eski sevgiliniz ya da esinizin hareketlerini, onlari engellemeden ya da arkadaslik listesinden çikarmadan, haber kaynaginizda daha az görebilirsiniz

-Yeni uygulama ile bu kisiler yeni paylasimlar ya da fotograf etiketlerinde öneri olarak çikmayacak

-Ekleyeceginiz fotograflar, videolar ya da durum güncellemelerini eski partnerinizin göremeyecegi sekilde düzenleyebileceksiniz

-Eski paylasimlarinizdan eski partnerinizin etiketlerini kaldirabilecek ve bu paylasimlarin gizlilik ayarlarini istediginiz kisiler görecek sekilde düzenleyebilecekseniz.

Facebook'ta su anda birinin varligindan haberdar olmamak için o kisiyi arkadaslik listesinden çikarmaniz ya da engellemeniz gerekiyor.
Ancak karsi taraf bunu yaptiginizi fark ediyor.

Uzmanlara göre her iki hareket de, ayrilmanin ardindan "Ben iyiyim" havasindaki kisilerin duruslarini bozmak için yeterli nedenler.

Facebook iliskiler ve evlilik için oldukça önemli bir alan.
New York'ta bir hakim, bosanma davasi açtigi halde bir türlü bulamadigi kocasina, bosanma dilekçelerini Facebook üzerinden gönderen bir kadinin bu hareketini dava için geçerli olarak kaydetti.

Yazının ingilizce olan tam metni aşağıda Yazar Kelly Winters / 2015Improving the Experience When Relationships End


Community Support FYI is a new series of blog posts about how we work to keep the Facebook community safe, supported and connected.
By Kelly Winters, Product Manager
Facebook is a place for sharing life’s important moments, which for many people include their romantic relationships. When a relationship ends, we’ve heard from people that they sometimes have questions about the options available to them on Facebook.
Starting today, we are testing tools to help people manage how they interact with their former partners on Facebook after a relationship has ended. When people change their relationship status to indicate they are no longer in a relationship, they will be prompted to try these tools.

The tools give people the option to quickly and easily:

See less of a former partner’s name and profile picture around Facebook without having to unfriend or block them. Their posts won’t show up in News Feed and their name won’t be suggested when people write a new message or tag friends in photos.

Limit the photos, videos or status updates that a former partner will see.


Edit who can see their past posts with a former partner and untag themselves from posts with that person.


We’re starting to test these tools today in the US on mobile, and we’ll make changes and roll them out further based on people’s feedback. All of these tools are optional, and people will be able to access them in the help center anytime.
This work is part of our ongoing effort to develop resources for people who may be going through difficult moments in their lives. We hope these tools will help people end relationships on Facebook with greater ease, comfort and sense of control.
please :)   G + 1 Recommend this on Google

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce içki içmek üstüne sözler

 Booze içki  to Booze içki içmek 
Eat, drink, and be merry, for tomorrow they may cancel your VISA. Ye, iç, keyfine bak; çünkü bakarsın yarın kredi kartını iptal etmişler
Give strong drink unto him that is ready to perish, and wine unto those that be of heavy hearts. Let him drink, and forget his poverty, and remember his misery no more.Kahrolmuşlara kuvvetli bir içki ver; yüreği yüklü olanlara şarap... Bırak içsinler, unutsunlar yoksulluğu, çaresizliklerini artık hatırlamasınlar... (Serbest çeviri)

Alcohol is the anesthesia by which we endure the operation of life.
Alkol, sayesinde hayat ameliyatına katlanabildiğimiz anestezi maddemizdir..
Awwww! My head! Boy! What a night it was!
Ahhh, başım!Vay be! Ne geceydi ama.
No animal ever invented anything as bad as drunkenness - or so good as drink İnsan dışında hiçbir yaratık sarhoşluk kadar berbat birşey yaratmamıştır -- nede içki kadar güzel...
Always remember that I have taken more out of alcohol than alcohol has taken out of me. Unutmayalım ki b…

Ağlamak Nedir İyimi Kötümü

Bu duyguyu  bastırmak kötü bir şey mi?Yakın zamana kadar ağlamanın nedeni konusunda bilim insanları ile yazarlar arasında anlaşmazlık vardı. Kral VI. Henry oyununda Shakespeare, "Ağlamak üzüntünün derinleşmesini önler" diye yazmış, Amerikalı yazar Lemony Snicket ise bu konuda şöyle demişti: "Bilin ki uzun bir ağlamanın ardından durumunuzda hiçbir değişiklik olmasa da kendinizi daha iyi hissedersiniz." Öte yandan Charles Darwin gözyaşını göz etrafındaki kasların işleyiş biçiminin gereksiz bir yan ürünü olarak görüyordu. Ona göre, bu kasların fazla kan akışını önlemek için arada bir kasılması gerekiyor, gözyaşı bunun sonucunda ortaya çıkıyordu. Fakat aynı zamanda Darwin, ağlamanın bebeklerin ebeveynlerin dikkatini çekmesine yaradığını da kabul ediyordu. Şimdi biliyoruz ki, en azından yetişkinlerin ağlaması, bazı duygusal uyarıcılara karşı karmaşık bir fizyolojik tepkidir. Ağlamanın en belirgin özelliği gözyaşı dökülmesidir, ama yüz ifadesi ve nefes alma şekli de değişi…

Selfie çekerken ölenler

Selfie adam öldürüyorÖlmenin pekçok yolu olabilir  ama kısa süre önceye kadar hiç kimse, selfie çekmenin bunlardan biri olabileceğini hayal bile edemezdi.
Raylarda yürürken, yüksek bir binanın kenarından asılı halde veya bir köprünün üzerinde dengede dururken kendi fotoğrafınızı çekmenin çok ciddi sonuçları olabilir.
Son aylarda bu şekilde, selfie çekerken ölenler haberlere konu oldu.
Mashable internet sitesi geçen aylarda selfie çekerken ölen en az 12 kişi saydı. İngiliz bulvar gazetesi Mirror'a göre bunların sonuncusu bir binanın tepesinde selfie çekerken ölen Rus genç Andrey Retrovski'ydi. Rusya'da bu konudaki kaygılar o kadar büyüdü ki artık yetkililer bu tür selfie çekmenin tehlikelerini vurgulayan bir kampanya başlatmaya karar verdi. Rusya İçişleri Bakanlığı'nın kampanyasında "Sosyal medyadaki bir milyon beğeni bile bedelini hayatınız ve sağlığınızla ödemenize değmez" deniyor. Kampanya için trafik yasaklarını gösterenlere benzer işaretler tasarlandı.
İşaretlerd…