Ana içeriğe atla

Samsung Galaxy Note 7 Dertli Başladı

Samsung Galaxy Note 7 modelini geri çağırdı


Samsung ABD ve Güney Kore'de bazı telefonların pillerinin şarj sırasında patlaması vakalarının ardından Galaxy Note 7 modelinin satışlarını durdurma kararı aldı.
Şirket, telefonların yenileriyle değiştirileceğini açıkladı.
Samsung'un mobil cihazlar bölümü başkanı Koh Dong-jin "Bazı Note 7 pillerinin patladığı bilgisini aldık. Patlamaların pil hücrelerinden kaynaklandığını teyit ettik" dedi.
19 Ağustos'ta piyasaya çıkarılan telefonun 2 milyon adet sattığı belirtiliyor. 10 ülkede satılan telefonların pilleri farklı şirketler tarafından üretiliyor.
Samsung'un rakibi Apple'ın, yeni iPhone modelini önümüzdeki hafta tanıtması bekleniyor.
note 7


Bir teknoloji devinin dünya çapında yalnızca 35 vaka yaşandıktan sonra telefonları geri çekmesi inanılmaz bir karar.

Önemli bir ürünün piyasaya sürülmesinden hemen sonra geri çekilmesi ve rakibi Apple'ın yakın zamanda yeni bir ürün çıkaracak olması Samsung için çok kötü bir zamanlama.
Akıllı telefonlarda daha önce de pillerin patladığını duyduk çünkü çoğu akıllı telefonda oldukça yanıcı olan lityum iyon pilleri kullanılıyor.
Patlamalar
Son birkaç günde bazı kullanıcılar telefonlarının şarj olurken yanmaya başladığını veya patladığını söyledi ve Samsung şimdiye kadar 35 vakayı doğruladı.
Ariel Gonzalez 29 Ağustos'ta yanmış ve ekranı kırılmış Galaxy Note 7 model telefonunun videosunu YouTube'a yükledi.

galaxy

Telefonunu şarjdan çıkardıktan sonra yanmaya başladığını söyleyen Gonzalez, ürünü yalnızca 14 gün önce almıştı.
Kakao Story ismindeki Kore sosyal medya sitesine başka kullanıcılar da yanmış Galaxy Note 7 telefonlarının resimlerini yüklediler.
Samsung Temmuz'da akıllı telefonlarında son iki yıldaki rekor satışını yaşamıştı.


'Su geçirmez' Denen Samsung Galaxy S7 Active su geçirdi


Cep telefonu üreticisi Samsung’un su geçirmez olarak piyasaya çıkardığı Galaxy S7 Active modeli, bir ürün değerlendirme sitesinin su testini geçemedi.
Consumer Reports adlı kuruluş su geçirmez sertifikasına sahip telefonu, bir buçuk metre derinlik simülasyonu yapan bir kapta test etti.
Yarım saat sonra sudan çıkarılan telefonun ekranının çalışmadığı ve üzerinde yeşil çizgiler oluştuğu görüldü. Telefonun kamerasının lenslerinde de kabarcıklar oluştu.
Samsung: Araştırıyoruz
Test, denenen telefonun sorunlu olasılığına karşı aynı model başka bir cihazda da denendi ve sonuç aynı çıktı.
Telefonun sahip olduğu IP68 sertifikası, sürekli su içinde kalmaya dayanabilecek cihazlara veriliyor.

Kâr amacı gütmeyen Consumer Reports, altı yıl önce iPhone 4 telefonlarındaki anten sorununu ortaya çıkarmıştı. Apple hatayı kabul etmişti.
Samsung, telefonla ilgili “çok az şikayet aldığını” ve su geçirmenin garanti kapsamında olduğunu açıkladı.
Şirketin açıklamasında "Ufak bir ihtimal, hatalı bir cihaz, olması gerektiği kadar su geçirmez olabilir” denildi ve konunun araştırıldığı vurgulandı.
Haziran’da piyasa çıkan telefonun Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor.


 ViDEO Sayfami Ziyaret Ediniz
Kendin yap projeler YouTube sayfam

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngilizce içki içmek üstüne sözler

 Booze içki  to Booze içki içmek 
Eat, drink, and be merry, for tomorrow they may cancel your VISA. Ye, iç, keyfine bak; çünkü bakarsın yarın kredi kartını iptal etmişler
Give strong drink unto him that is ready to perish, and wine unto those that be of heavy hearts. Let him drink, and forget his poverty, and remember his misery no more.Kahrolmuşlara kuvvetli bir içki ver; yüreği yüklü olanlara şarap... Bırak içsinler, unutsunlar yoksulluğu, çaresizliklerini artık hatırlamasınlar... (Serbest çeviri)

Alcohol is the anesthesia by which we endure the operation of life.
Alkol, sayesinde hayat ameliyatına katlanabildiğimiz anestezi maddemizdir..
Awwww! My head! Boy! What a night it was!
Ahhh, başım!Vay be! Ne geceydi ama.
No animal ever invented anything as bad as drunkenness - or so good as drink İnsan dışında hiçbir yaratık sarhoşluk kadar berbat birşey yaratmamıştır -- nede içki kadar güzel...
Always remember that I have taken more out of alcohol than alcohol has taken out of me. Unutmayalım ki b…

Ağlamak Nedir İyimi Kötümü

Bu duyguyu  bastırmak kötü bir şey mi?Yakın zamana kadar ağlamanın nedeni konusunda bilim insanları ile yazarlar arasında anlaşmazlık vardı. Kral VI. Henry oyununda Shakespeare, "Ağlamak üzüntünün derinleşmesini önler" diye yazmış, Amerikalı yazar Lemony Snicket ise bu konuda şöyle demişti: "Bilin ki uzun bir ağlamanın ardından durumunuzda hiçbir değişiklik olmasa da kendinizi daha iyi hissedersiniz." Öte yandan Charles Darwin gözyaşını göz etrafındaki kasların işleyiş biçiminin gereksiz bir yan ürünü olarak görüyordu. Ona göre, bu kasların fazla kan akışını önlemek için arada bir kasılması gerekiyor, gözyaşı bunun sonucunda ortaya çıkıyordu. Fakat aynı zamanda Darwin, ağlamanın bebeklerin ebeveynlerin dikkatini çekmesine yaradığını da kabul ediyordu. Şimdi biliyoruz ki, en azından yetişkinlerin ağlaması, bazı duygusal uyarıcılara karşı karmaşık bir fizyolojik tepkidir. Ağlamanın en belirgin özelliği gözyaşı dökülmesidir, ama yüz ifadesi ve nefes alma şekli de değişi…

Selfie çekerken ölenler

Selfie adam öldürüyorÖlmenin pekçok yolu olabilir  ama kısa süre önceye kadar hiç kimse, selfie çekmenin bunlardan biri olabileceğini hayal bile edemezdi.
Raylarda yürürken, yüksek bir binanın kenarından asılı halde veya bir köprünün üzerinde dengede dururken kendi fotoğrafınızı çekmenin çok ciddi sonuçları olabilir.
Son aylarda bu şekilde, selfie çekerken ölenler haberlere konu oldu.
Mashable internet sitesi geçen aylarda selfie çekerken ölen en az 12 kişi saydı. İngiliz bulvar gazetesi Mirror'a göre bunların sonuncusu bir binanın tepesinde selfie çekerken ölen Rus genç Andrey Retrovski'ydi. Rusya'da bu konudaki kaygılar o kadar büyüdü ki artık yetkililer bu tür selfie çekmenin tehlikelerini vurgulayan bir kampanya başlatmaya karar verdi. Rusya İçişleri Bakanlığı'nın kampanyasında "Sosyal medyadaki bir milyon beğeni bile bedelini hayatınız ve sağlığınızla ödemenize değmez" deniyor. Kampanya için trafik yasaklarını gösterenlere benzer işaretler tasarlandı.
İşaretlerd…